Копанська сільська рада

Ленінська сільська рада об’єднує три населенні пункти - село Леніна, що є центром територіальної громади, село Копанки та населений пункт, в якому вже не проживає жодного жителя -село Полохівка.

Загальна площа ради 477,8 км², населення налічує 628 чоловік.

Згідно історичних даних, село Копанки  виникло у другі половині ХУІІІ ст. і  в минулому носило назву Палелогово, через село проходив Чумацький шлях, яким стомлені далекою дорогою  чумаки, зупинялись біля невеличкого хутірця Палелогово,  робили тимчасові ремонти,  годували  та поїли  волів джерельною водою з копанок. Так згодом виникла історична назва села – Копанки.

   Жителі села Копанки,  як і всюди на Україні, люди високодуховні, сповнені почуття любові до ближнього, завжди прагнули  творити добро та красу, складали хвалу всевишньому, завдячуючи богові за хліб та сіль, за життя.

Як як не було тяжко жити, селяни, збираючи  кошти  з кожної родини, навесні 1830 року розпочали будівництво сільської  церкви. Очолив це будівництво св’ященник  Флор Матловський , допомогу в побудові  та придбанні церковних атрибутів, надав відставний генерал російської армії,  Оводов Олексій Іванович. Де що пізніше  на кошти генерала Оводова О.І. було відкрито церковну – приходську школу, а церкву було названо в честь святих Олени та Костянтина. Церква була  збудована з  дерева, але  і до сьогоднішнього дня є духовною прикрасою села та наповнює сільське повітря  мелодійністю  своїх  дзвонів.

Територія багата на корисні копалини – є значні поклади літієвих руд.

  На сьогоднішній день соціальна сфера ради включає два сільських ФАПи Ленінський та Копанський, збудовану в середині ХХ століття членами місцевого колгоспу  на чолі з головою колгоспу,  Майдебурою  Миколою  Михайловичем, Копанську  загальноосвітню школу, Ленінський та Копанський сільські клуби, відділення зв’язку.

На території  сільської  ради  займаються вирощенням сільськогосподарської продукції  декілька підприємств:

-        СТОВ  «Хутірське» - Бабенко Олександр Васильович,

-        ТОВ  Агрофірма « Колос» - Кучеренко  Сергій Вікторович,

-        ТОВ Агрофірма « Юлія» -   Діордіца Володимир Анатолійович.

-        ФГ «Полохівське» - Сікун Андрій Олександрович

-        ФГ «Березівське» - Сабодаш Микола Петрович

-        ФГ « Лідянське» - пасічник Микола Анатолійович

  Керівники всіх сільськогосподарських  підприємств активно співпрацюють з громадою та місцевою владою сільської ради  по питання соціально - економічного розвитку  територіальної громади.

В сільській раді активною є громадська діяльні, що свідчить про небайдуже ставлення жителів до свого життя на території. Офіційно зареєстровано три громадських об’єднання: громадська організація  «Копанські  Джерела», громадські об’єднання«Копанське товариство рибалок любителів» та «Ленінське товариство рибалок любителів».

 За ініціативи активу громадської організації «Копанські джерела» та участі всіх членів територіальної громади, було зібрано кошти та проведено енергозберігаючі заходи в місцевій школі, шляхом встановлення 16 металопластикових вікон.

 Депутатський корпус Ленінської сільської ради налічує 12 депутатів, очолює сільську громаду  сільський голова  Чумак Олег Володимирович.

Головним завданням, яке ставлять перед собою сільський голова та депутатський корпус - виконання настанов виборців.

Згідно затверджених програм  соціально - економічного та культурного розвитку територій силами  керівництва ради та громади відремонтовано  автобусну зупинку в с. Леніна,  відкрито дошкільну групу на базі Копанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,  проведено ремонт фасаду  та внутрішнього інтер’єру  спортивного залу сільської школи, фасадів закладів культури. В центрі с. Копанки обладнано спортивно – ігровий майданчик.

   Згідно прийнятої програми «Реконструкція та відновлення зовнішнього освітлення», на реалізацію якої виділені кошти з місцевого бюджету  в сумі 30 тисяч гривень, виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію та відновлення зовнішнього освітлення вулиць сільської ради.